گوگل فایل

کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574

اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت گوگل فایل ناب خوش آمدید. مدیریت سایت با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

آموزش کامل تصویری ساخت تلسکوپ

آموزش کامل تصویری ساخت تلسکوپ

آموزش کامل تصویری ساخت تلسکوپ

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 22

 

 

 

 

بخش از متن

     این مطلب  میزارم این جا چون خودم جونم به لبم رسید و یک مطلب درست و حسابی که کامل آموزش ساخت تلسکوپ داده باشه پیدا نکردم آخرم مجبور شدم داخل مطلب های انگلیسی سرچ کنم که اتفاقا عالی بودن.با جرئت میتونم بگم این مطلب کامل ترین مطلب داخل اینترنت برای اونایی که می خواهن تلسکوپی با بزرگنکایی ۱۰۰ برابر بسازنه . خوب سرتون رو درد نیارم به عکس  نگاهی بندازین که ساختمان تلسکوپارو نشون میده. ( با دقت نگاه کن کلی مطلب داخلش می فهمی)

 اول وسایل مورد نیاز ساخت تلسکوپ

۱ _  عدسی شیعی با فاصله کانونی 100 سانتی متر (داخل عینک سازی بگین +1) اگه 80 یا 60 باشه خیلی خیلی بهتره

۲ _ عدسی چشمی با فاصله کانونی 1 سانتی متر یا هر چی گیرتون اومد ولی بیشتر از 5 نباشه

۳_ لوله ی پولیکا به طول 80 سانتی متر و قطر کمی کمتر (۱ تا ۲ میلی متر ) از عدسی شیعی راستی خیلی کلفتشو نخرید نازک و و کمی نرم.

۴ـ لوله ی پولیکا به طول ۴۵ سانتی متر به قطر لوله ی پولیکای ۸۰ سانتی

۵_ مقوای مشکی کدر به عرض 50 سانتی متر و طول هر چی بیشتر بهتر

۶ _ زانوی 45 درجه که برا سر لولهی پولیکا

۷ _ تبدیل یا نمیدونم چیچیک که بره سر لوله ی پولیکه

۸ _ لوله پولیکای با قطر کم که بره سر تبدیل به طول حدود 5 سانتی متر

۹ _ چسب

۱۰ _ اره

۱۱_ آتش برای حرارت زانو و تبدیل

۱۲_ یه کمی حوصله و پشتکار و تشویق دیگران و خلاقیت و دقت و ..............

همه ی این اندازه ها به اندازه ی فاصله ی کانونیه عدسیاتون بستگی داره.

 بهتون توصیه میکنم که مطلب کامل بخونین و وسطاش نگین متوجه شدم اگه جاییشم متوجه نشدین تا آخر اگه بخونین میفهمین حتما خیلی از چیزا رو که میخرین بعد ها آخرای مطلب کاربردشو میفهمین پس عجله نکنینو کامل و با حوصله این مطلبوبخونین اگه واقعا قصد داشتین تلسکوپ بسازین و با مشکل بر خوردین ( بعد از خوندن کامل این نوشته ) به من میل بزنینو مشکلتونو بگید (البته خودتون باید ابتکار داشته باشید و بفهمین که چه جوری اندازه ها رو اندازه گیری کنین چون ممکنه ابعاد و فاصله ی کانونیه عدسیاتون مثل مال من نباشه پس این مطب بخونین و خودتون بفهمین که تلسکپتونو چه جوری باید بسازین)

اول برین توی یک عینک سازی و بهش بگین یک عدسی با فاصله ی کانونی 100 سانتی متر می خام اگه گفت چی  و تعجب کرد بگین هیچی یک عدسی با شماره +1 ( مثبت یک ) میخوام و شیشه ای باشه . راستی 65 میلی متریشم بگیریعنی قطر عدسی 65 میلی متر باشه . باید شیشه ای باشه وگرنه کارتون خراب میشه .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
amoozash1-153_744823_6048.zip90.9k